BİZ KİMİZ?

Biz FORMTEG olarak, sizin sağlığınızı çok önemsiyoruz. Sağlıklı ve formda kalmanın önemini çok iyi biliyor fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı olmanın bütünlüğüne inanıyoruz. Her bireyin benzersiz, farklı olduğunu, kendi hedeflerini ve zorluklarını biliyor, dinliyor ve anlıyoruz. FORMTEG olarak hedefimiz; iyi beslenme, sağlıklı bir ruh hali ve kaliteli bir yaşam tarzı ile elimizden gelenin en iyisini hissetmenize yardımcı olmaktır. Aldığınız hizmetin kalitesini arttırmak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ecem Ocak ve Psikolog Ganime Tansu Ocak Sakuçoğlu ile kliniğimizde size en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor ve sizleri bekliyoruz.

Formteg
Ecem Ocak

Beslenme ve Diyet UzmanıEcem Ocak Tüm Yazılar

Ecem Ocak, 2015 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden başarı ile mezun olmuş ve Diyetisyen/ Beslenme ve Diyet Uzmanı ünvanını almıştır.

2015 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda başladığı Yüksek Lisans Programını 2017 yılında yüksek şeref ile bitirerek ‘’Uzman Diyetisyen’’ ünvanını almıştır. Okumayı, yenilikleri takip etmeyi çok sevdiğinden aynı zamanda ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliğini başarı ile bitirmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Yetişkin Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi,Hacettepe Üniversitesi Kurum Mutfağı, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanelerinde çalışmalarını sürdürmüştür.

2012’den bu yana çok çeşitli seminer, konferans, kongrelere katılımcı ve konuşmacı olarak birçok belge ve uygulayıcı eğitim sertifikası almıştır.

Sertifikasını almış olduğu belgeler;

 •  Obezite Diyetisyenliği
 •  Kardiyoloji Diyetisyenliği
 •  Yeme Bozuklukları Diyetisyenliği
 •  Onkoloji Diyetisyenliği
 •  Gebelik ve Laktasyon(Emziklilik) Dönemi Diyetisyenliği
 •  Metabolik ve Cerrahi Diyetisyenliği uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır.

Şu anda kurucu ortağı olduğu Formteg Beslenme, Diyet ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde bireysel, kurumsal ve online beslenme danışmanlık olarak hizmet vermektedir.


Ganime Tansu Ocak Sakuçoğlu

Psikolog Ganime Tansu Ocak Sakuçoğlu Tüm Yazılar

Ganime Tansu Ocak Sakuçoğlu, 2016 yılı Doğu Akdeniz Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. 

Lisans eğitimi sırasında araştırma asistanı (research assistant) olarak görev yapmış, birçok ulusal ve uluslararası konferans ve seminere katılmıştır. 

2016-2017 yılları arasında İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nde Klinik Psikoloji alanında çalışmalarını sürdürmüştür.

2017-2018 yıllarında da Özel Hatay Hastanesi'nde çalışmalarına devam etmiştir.

2019 yılında İstanbul Medikal Park Hastanesi'nde Psiko-onkoloji alanında çalışmalarını sürdürmüştür.

Yüksek Lisansı sırasında Fransız Lape Hstanesi'nde Klinik Psikoloji Süpervizyonu'nu tamamlamıştır.

Kanser tanısı almış hastalara ve hasta yakınlarına da danışmanlık hizmeti veren Tansu Ocak Sakuçoğlu, şu an kurucu ortağı olduğu FORMTEG Beslenme, Diyet ve Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde çalışma hayatına devam etmekte ve  Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programının tez aşamasına devam etmektedir.

 • 2017’de Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri Eğitimi, 
 • 2018’de Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi
 • 2018’de Uygulamalı Çocuk Merkezli ve Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Eğitimi
 • 2018’de Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri Eğitimi (AGTE, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi) İnsan ve Aile Çizimi, Ağaç ve Ev Çizimi testlerinin uygulama ve değerlendirme eğitimini almıştır.
 • 2019'da Psiko-Onkoloji Eğitimini tamamlamıştır. 
 • 2019’da Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi’ni tamamlamıştır. 

 Çalışma Alanlarım:

Yaygın Kaygı Bozukluğu - Anksiyete

Depresyon

Panik Bozukluk

Agorafobi

Sosyal Kaygı

Özgül Fobi

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Yeme Bozuklukları

-Anoreksiya Nervoza

-Bulimiya Nervoza

-Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu ve 

-Duygusal Yeme

whatsapp