Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

GENÇ VE YETİŞKİN PSİKOLOJİSİ

Psikoterapi belli bir amacı ve yöntemi olan tedavi biçimidir. Kullandığı araç ise konuşma ve iletişimdir. Bu yönüyle arkadaşlık, muhabbet ve söyleşi ortamı olmadığı ortaya konulur. 

Psikoterapide asıl amaç rahatlatmak, neşelendirmek, hak vermek, empati kurarak beraberce üzülmek ya da kişinin üretemediği çözümü doğrudan bulup empoze etmek değildir. Psikoterapi ortamı, kişinin kendini tanıması ve çözümlerine ulaşabilmede gerekli psikolojik zeminin oluşturulmaya çalışıldığı bir ortaklıktır.

Bireysel danışmanlık sayesinde yaşamış olduğunuz her ne varsa üzerine gidebilir, problemlerinizi adım adım aşabilir ve böylelikle daha huzurlu bir hayatın kapılarını aralayabilirsiniz. Bireysel danışma süreci boyunca, ilerleyeceğiniz doğrultuda verim aldığınızı kendiniz de zamanla göreceksiniz. 

Bireysel danışma teknikleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Terapiler, kişilere göre farklılık gösterir, kişinin aşmak istediği konu, kişinin sürece katkısı ve isteği, durumu daha kolay bir hale getirir. En çok akıllarda olan sorulardan biri ise bireysel danışmanlık nedir? sorusunun cevabı, yaşadığınız olayları atlatabilmenize yardımcı olan terapilerin bütünüdür. 

Terapiyi yapan kişi ile sağlıklı bir iletişim kurduğunuz takdirde yavaş yavaş korkularınızla yüzleşebilecek ve aşabileceksiniz.


ONLINE TERAPİ

Yüz yüze terapi yöntemine bir alternatif oluşturduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle terapiye yaşadığı yerde kolaylıkla ulaşamayan veya fiziksel imkansızlıkları bulunan bireyler için ideal bir yöntem oluyor. Aynı zamanda cesaret edemeyen ve çekingen olan kişiler için de anonim bir şekilde yardım almayı mümkün kılıyor.

Alanında uzman psikolojik danışmanlar ve psikologlar tarafından uygulanan yöntem, kimi çevrelerce uygun bulunurken kimileri tarafından şüphe ile karşılanıyor. Doğru uzmanlar tarafından uygulanan doğru yöntemler ile başarılı sonuçlara ulaşılıyor. Peki online terapi nasıl yapılır?


whatsapp